esmaspäev, 10. august 2015

Puhkus algas

Tänasest algas ametlikult puhkus, kuid puhkuse tunne tekkis juba laupäeval, nautisin Ristiisa pubis sooja kanasalatit fetajuustu ja grillitud ananassiga (4.80 €). Kana oli küll natuke liiga küps, kuid kooslus oli super. Lisaks söögipeatusele tegin väikese jalutuskäigu Tartu kesklinnas, külastasin poode ning pildistasin natuke Tartu linna. 
Soe kanasalat fetajuustuja grillitud ananassiga (Ristiisa Pubi)
Keskkooli ajal pildistasin tänavakunsti, kuid ajaga muutuvad inimesed, ning tekivad uued huvid/hobid. Minul kadus nn armastus tänavakunsti vastu, kui kolisin Tartust Rakverre/Tallinna. Nüüd Tartusse tagasi kolides jäädvustasin mõningad huvitavad steert-art teosed. Usun, et siit blogist hakkate tihti leidma tänavakunsti, kuna Tartus seda juba leidub.
Vabaduse puiestee 4, Tartu
Ülikooli 2, Tartu
Poodlemine lõppes sellega, et soetasin uueks kooliaastaks (alustan magistriõpinguid) märkmiku, mida on vaja ka töö ning kõige muu jaoks. Mohitost haarasin ühe sinise pluuse, Terranovast musta topi ning TradeHousest juustevärvimise komplekti. Sinna need puhkuserahad ju lähevadki...

Pühapäeval sõin aga teises pubis - Big Benis. Samuti kana ja fetajuustu salatit (4.70 €), seal aga ananassi ei pakutud, kuigi Big Ben ja Ristiisa kuuluvad samale omanikule. Ilmselt võite nuputada, mis on mu lemmiktoit või lemmiksöögiained? Fetajuust ning salat igal erineval kujul. Kodus söön salatit üldiselt ilma kanata, kuna ei ole just suurem (kana)liha austaja, va grillitud toidud.
Kana-fetajuustu sala, Big BenK
Kokkuvõttes võib öelda, et serveering oli Ristiisas ilusam, kuid kana maitses Big Benis rohkem. Õlikaste ning maitse oli muidu täpselt sama. Oliivide asemel olid küll viinamarjad, kuid mis teha, kui vahest tooraine otsa saab. Visuaalselt on ju kõik sama.

Lõpetuseks enda versioon fetajuustu salatist. Vaja läheb fetajuustu kuubikuid. Mina kasutan päikesekuivatatud tomatitega fetajuustu, mis on juba maitsestatud ning õlis (seda kasutan siis salati kastmeks). Tomatit, kurki ning hiinakapsast või muud kapsast/salatit. 
Kiire ja lihtne salat blondiini moodi
Head isu!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar