teisipäev, 23. mai 2017

Võimalik ainult Maksimarketis: -30% soodustus = tavahind

Järjekordne postitus kaubanduse valdkonnast. Külastasin just Kvartali Maksimarketit ning salatibuffee letil suur silt – salativalik -30% alates kella 19:00. Kuna ostan sealt salatit praktiliselt iga päev või üle päeviti, siis mõtlesin, et huvitav, kas tõesti nädala sees saab juba nii varakult soodustust, tavaliselt algab soodustus buffeel 21:00 (nädalavahetusel alates 19:00).

(Pilt on tehtud täna, teisipäeval, kella 20.30 paiku) Olin meeldivalt üllatunud, kuna erinevad köögiviljad on ju terve päev seisnud, et kaupluse meeskond mõistis, et vaja soodustuse algusaega muuta, seda ikka selleks, et salati valikust õhtuks lahti saada. Lähen kassasse, mainin müüjale, et väljas on silt „-30%“. Müüja läheb buffee juurde ning tuleb tagasi, tõesti on silt väljas, helistab kolleegile, kuid kolleeg väidab, et see nädalavahetuseti. Kummaline... sest see silt, mis nädalavahetustel on, sellel on ka kirjas, et pühapäeviti -30% alates kella 19:00.

Tegelikult on olukord selline, et need köögiviljad / kastmed / jne, mis õhtul maha ei müüda, jäävad nendesse anumatesse ning hommikul lähevad täishinnaga uuesti müüki. Ja kuidas ma seda küll tean? Käisin möödunud nädalal poes, õhtul, enne kaupluse sulgemist – tegin endale oma lemmiksalati (kapsas, paprika, kurk, mais, hernes, pärlsibul, punane sibul, tillikaste). Tillikaste on selline valge hapukoore kaste, seal kõrval on üldiselt midagi punakat (nt tšilli või krevetid) – loomulikult oli keegi tilgutanud õhtul valge kastme sisse punast... ja järgmise päeva hommikul, kui läksin enne tööle minekut lõunaks salatit tegema, siis oli see kaste täpselt sama sugune... See punane „laik“ oli täpselt samas kohas, kus eelneval õhtul.


Ei oska nüüd päris täpselt öelda, miks mu enamus postitusi kaubanduse valdkonnast on, kas tõesti sellepärast, et õde on lõpetanud kaubandusökonoomika eriala ning koolitab selles valdkonnas. Aga ka mind on tõsiselt huvitama hakanud, mis tegelikult kaubanduses toimub. Järgmine postitus tuleb kindlasti sellest, mida neljapäeva (18.mai) õhtul Zeppelini Maximas nägin ja kuulsin.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar